“7 rozwijających się rozdziałów chińskiej narracji o tokenach kryptograficznych”

-MidJourney Bot

W świecie kryptowalut narracje często odgrywają znaczącą rolę w kształtowaniu trendów rynkowych. Jedną z takich narracji, która ostatnio zyskuje na popularności, jest narracja dotycząca chińskich tokenów kryptograficznych. Narracja ta koncentruje się wokół wysiłków chińskiego rządu na rzecz stymulowania wzrostu gospodarczego oraz niedawnej decyzji Hongkongu o zezwoleniu inwestorom detalicznym na handel kryptowalutami począwszy od 1 czerwca 2023 roku. Wydarzenia te wywołały gwałtowny wzrost zainteresowania tokenami związanymi z Chinami.

Porzucenie chińskiej polityki “Zero Covid” i zastrzyk 600 miliardów juanów (około 92 miliardów USD) do gospodarki przez chiński bank centralny doprowadziły do ponownego zapotrzebowania na wzrost. Spowodowało to obciążenie chińskiego sektora bankowego, co skłoniło Ludowy Bank Chin do wstrzyknięcia juana w celu pobudzenia gospodarki i przyspieszenia wzrostu. Posunięcie to potencjalnie podnosi ceny ryzykownych aktywów, w tym kryptowalut, takich jak Bitcoin i inne tokeny związane z Chinami.

Oczekuje się, że decyzja Hongkongu o zezwoleniu inwestorom detalicznym na handel kryptowalutami przyciągnie na rynek więcej inwestorów, zwiększając tym samym popyt na chińskie tokeny. Rozwój ten jest znaczący, ponieważ Hongkong jest jednym z największych międzynarodowych centrów finansowych w Azji. Wiadomość o Douyin, chińskiej wersji TikTok, zawierającej nowe funkcje, które wyświetlają ceny otwarcia z bieżącego dnia, a także najwyższe i najniższe oraz wczorajsze ceny zamknięcia, dodatkowo zwiększa rosnące zainteresowanie chińskimi monetami.

Jednak otoczenie regulacyjne dla kryptowalut w Chinach pozostaje surowe, a napięcia geopolityczne między Chinami a innymi krajami mogą mieć wpływ na wzrost chińskich tokenów. Sukces chińskich tokenów nadal będzie zależeć od tego, jak dobrze zespoły stojące za tymi tokenami mogą pozostać konkurencyjne i zaspokoić potrzeby inwestorów w Chinach i innych krajach.

Kilka chińskich kryptowalut robiło furorę na rynku. NEO, często określane jako “chińskie Ethereum”, odnotowało ponad dwukrotny wzrost ceny od najniższych poziomów, potencjalnie ze względu na szereg czynników, w tym otwarcie kryptowaluty dla użytkowników detalicznych w Hongkongu, nową aktualizację N3, rynki NFT i integrację z chińską siecią usług Blockchain (BSN).

BitDAO, zbiorowy token inwestycyjny DAO z dziennym strumieniem przychodów w wysokości 2,4 miliona dolarów z wpłat dokonywanych przez Bybit, również zyskuje na popularności. BitDAO uruchamia Mantle, optymistycznie zwiniętą sieć warstwy 2, i zaproponował fundusz Web3 o wartości 200 mln USD, aby przyciągnąć programistów do tworzenia aplikacji dApps w swoim ekosystemie.

VeChain, oparta na blockchainie platforma inteligentnych kontraktów, która koncentruje się na rzeczywistych przypadkach użycia, to kolejna chińska moneta, która jest częścią narracji. Skupiając się na rzeczywistych przypadkach użycia, które stają się coraz ważniejsze w blockchainie, VeChain ma dobrą pozycję, by przewodzić tej fali narracji o rzeczywistych aktywach.

Conflux Network, wysokowydajna, kompatybilna z EVM sieć warstwy 1 założona przez zespół naukowców i programistów z Tsinghua University, wiodącej chińskiej instytucji akademickiej, jest kolejnym obiecującym L1 z powiązaniami z Chinami. Dzięki szybkiej, skalowalnej i interoperacyjnej sieci, Conflux Network może przyciągnąć deweloperów do tworzenia dApps na swojej platformie.

Wreszcie, OK Exchange (OKX), jedna z największych giełd kryptowalut na świecie, ma znaczących użytkowników i połączenia w regionach Chin i Hongkongu. Token OKB tej giełdy daje użytkownikom szereg korzyści, w tym oszczędność do 25% opłat transakcyjnych i udział w funkcji OKX Jumpstart.

Aby uzyskać więcej ciekawych historii i spostrzeżeń, proszę śledzić @Cryptos_Batz_ na Twitterze.

#ChineseCrypto #CryptoNews #CryptoMarket #NEO #BitDAO #VeChain #ConfluxNetwork #OKX #Blockchain #DigitalAssets #CryptoCommunity