Królowie i pionki; cesarze i głupcy

Napoleon Bonaparte rzekomo powiedział kiedyś: “W życiu wszyscy jesteśmy albo królami, albo pionkami; cesarzami i głupcami”. Ta mądrość ma zastosowanie od polityki wewnętrznej do geopolityki – a czasem nawet w relacjach osobistych, ale pominiemy to. Problem polega na tym, że pionki nie postrzegają siebie jako takich. Jak powiedział Mark Twain: “Łatwiej jest oszukać ludzi, niż przekonać ich, że zostali oszukani”.

Ciekawym spostrzeżeniem jest to, że Napoleon nie mówił o “panach i niewolnikach”. Zamiast tego mówił o szachach, grze, która angażuje mózg, a nie siłę. Wynika to z faktu, że w XIX wieku Europa zaczęła opanowywać kolonializm, co było możliwe nie tylko dzięki broni, ale także dzięki manipulacji, oszustwom i zrozumieniu ludzkiej psychologii.

Proszę pomyśleć o stosunku kolonizatorów do rdzennej ludności. To zdumiewające. Być może 1:1000 lub gorzej. Broń i armaty mogą wygrywać bitwy i wojny. Jednak to najwyższy spryt pozwala zdobywcom z powodzeniem rządzić później. Europejczycy i Amerykanie musieli codziennie przekonywać pokonanych władców i podbitych ludzi do współpracy.

Techniki kontroli zostały dopracowane i ulepszone w ciągu ostatnich dwóch stuleci, zwłaszcza od II wojny światowej. Teraz imperia pozostają ukryte na widoku! Współczesne imperia składają się głównie z banków centralnych, korporacji, technologii i mediów. Wojsko również odgrywa ważną rolę – na przykład 800 amerykańskich baz wojskowych w 140 krajach – ale Stany Zjednoczone wykonują świetną robotę, uzasadniając je lub jeszcze lepiej zapobiegając dyskusjom na ich temat.

Dlatego większość ludzi na całym świecie nie może nawet uznać istnienia amerykańskiego imperium. Lub zdać sobie sprawę z tego, jak nadal są kontrolowani i manipulowani przez zachodnie imperia.

Na przykład za każdym razem, gdy wyszukujesz coś w Google lub wchodzisz na Facebooka, treści, które widzisz, są “wyselekcjonowane” przez ukryte ręce, aby kontrolować twoje myślenie. Media społecznościowe działają jak orwellowska policja myśli i nieustannie banują ludzi każdego dnia, aby utrzymać dyskusje w wąskim akceptowalnym zakresie – znanym również jako “okno Overtona”.

Istnieją również wpływowe osoby opłacane przez rządy, Big Pharma i kompleks wojskowo-przemysłowy, które mogą sprawić, że masy nie tylko zaakceptują, ale będą domagać się wszystkiego, czego chcą elity.

Ci, którzy nie rozumieją działania świata, są pionkami i głupcami.

Geopolityczne pionki i królowie

Najbardziej tragicznymi pionkami geopolitycznymi są obecnie Ukraina i Europa. Ukraińcy walczą z Rosją w imieniu USA – bardzo podobnie do tego, jak Afgańczycy walczyli z ZSRR w latach 80-tych. Jeśli chodzi o Europę, nigdy nie powinna była zgodzić się na amerykańskie plany rozszerzenia NATO na Ukrainę. W najgorszym razie UE mogła poprzestać na uzbrojeniu i finansowaniu Ukrainy.

Zamiast tego europejscy przywódcy zgodzili się na bezprecedensowe antyrosyjskie sankcje, które pozostawiły Europę bez niezbędnej ropy naftowej i gazu ziemnego. Ceny energii elektrycznej wzrosły sześciokrotnie, a mamy dopiero wrzesień. Kluczowe europejskie sektory, takie jak przemysł samochodowy, stalowy, aluminiowy, nawozowy, szklarski i papierniczy, są obecnie dewastowane.

Deindustrializacja Europy

Europejczycy stoją nawet w obliczu niedobór żywności ponieważ szklarnie są zamykane, a chłodzenie stało się zbyt drogie. Nawet produkcja chleba staje się nieopłacalna.

Zima pokonała Napoleona. Zima pokonała Hitlera. I zima pokona Europę po raz kolejny.

Europejczycy byli mistrzami w dzieleniu i rządzeniu. Jednak będąc pod rządami USA/NATO przez 75 lat, europejscy przywódcy najwyraźniej zapomnieli o geopolityce i stali się głupcami i pionkami. Jedynym wygranym w konflikcie UE-Rosja są Stany Zjednoczone, które upieką dwie pieczenie na jednym ogniu i przedłużą amerykański wiek.

W 2008 r. PKB UE był większy niż PKB Stanów Zjednoczonych. Proszę dodać Wielką Brytanię (która była częścią UE w tym czasie), Unia Europejska zdecydowanie pokonała Stany Zjednoczone: 30,2% w porównaniu do 23,1% pod względem udziału w globalnym PKB.

Wkrótce PKB UE spłaszczył się, a następnie Wielka Brytania opuściła UE. Do 2021 r., pod względem PKB, kraje UE była o 25% mniejsza niż USA, a nawet mniejsza niż Chiny!

Niewiarygodnie kurcząca się Europa

Tak więc niszczenie UE musi być kontynuowane, ponieważ w geopolityce USA muszą być absolutnym królem. Wielobiegunowy świat, w którym Europa i Chiny są równe Ameryce, jest nie do przyjęcia.

A już na pewno nie świat, w którym Europa może współpracować z Rosją i Chinami. Perspektywa dobrze prosperującej Eurazji absolutnie przeraża Imperium Amerykańskie.

Stąd zakłócenie stosunków Europy z Rosją … a wkrótce z Chinami. Kontrolowane wyburzanie Europy będzie trwało nieprzerwanie.

Jaki jest więc plan na przyszłość? Kiedy europejska gospodarka upadnie, amerykańskie korporacje wkroczą do akcji i “uratują” Europę, kupując przemysł i banki za grosze za dolara. Powinno to być znane Europejczykom, którzy przez wiele dziesięcioleci wykorzystywali MFW i Bank Światowy do okradania krajów rozwijających się.

Indie jako pionek?

Jak Indie radzą sobie na geopolitycznej szachownicy? Być może nie są pionkiem, ale bardziej gońcem. Indie nadal cieszą się pewną strategiczną autonomią, co widać w ich zakupach rosyjskiej ropy, gazu i węgla, pomimo amerykańskich sprzeciwów.

Indie są jednak przygotowywane jako narzędzie do powstrzymywania Chin. Indyjskie uzasadnienie zależności od USA jest takie, że Chiny są zbyt potężne. Indie płacą jednak wysoką cenę za tę zależność – indyjska gospodarka jest kolonizowana przez USA.

Oto kilka przykładów.

Proszę spojrzeć na handel elektroniczny w Indiach, który jest zdominowany przez duopol Amazon i Flipkart. Amazon to oczywiście całkowicie amerykański Amazon. Jeśli chodzi o Flipkart, jest on w 72% własnością Walmart! W Indiach jest 166 miliarderów, ale nikt nie pomyślał o zakupie tak ważnego startupu?

A co z branżą FinTech w Indiach? Znowu prawie wszystkie należą do Amerykanów. Google Pay i PhonePe posiadają 80% udziału w rynku płatności mobilnych w Indiach. I … PhonePe jest własnością Walmart!

Media społecznościowe w Indiach są zdominowane przez amerykańskie firmy. Najpopularniejsze platformy mediów społecznościowych: Instagram (503 miliony użytkowników), Facebook (490 milionów) i Twitter (25 milionów). Google posiada prawie 100% rynku wyszukiwarek internetowych.

Indyjskie 5G jest również w 100% zagraniczne, głównie amerykańskie i europejskie. Oto prawdziwi właściciele: Nokia i Ericsson (sprzęt) – Google (chmura i smartfony) – Cisco (sieć) – Intel i Microsoft (serwery) – Qualcomm (chipy) – Samsung (smartfony). Reliance Jio jest tylko dostawcą usług.

Indie zakazują chińskiego TikTok, ale pozwalają USA dominować w sektorach, które są siłą napędową indyjskiej gospodarki. To dlatego, że narracja jest taka, że “Ameryka jest sojusznikiem”.

Jednak w geopolityce nie ma sojuszników. Są tylko pionki i królowie, głupcy i cesarze.

Wnioski

W rozsądnej wersji historii świat będzie wielobiegunowy. Kontynent taki jak Azja, z ponad połową światowej populacji i mnóstwem zasobów naturalnych, będzie kluczowym ośrodkiem globalnej gospodarki. Europa zostanie połączona z Azją, tworząc ponadnarodowy region Eurazji. EURAZJA stanowi obecnie 66% światowego PKB:

To dlatego Imperium Chaosu – vel Stany Zjednoczone Ameryki – rozdziera tkankę Eurazji. Brexit, wojna Rosja-UE, konflikt Indie-Chiny, próby oddzielenia Europy od Chin itp. są częścią tej gry.

Co ciekawe, Stany Zjednoczone z mniej niż 5% światowej populacji zdołały zahipnotyzować większość świata do uległości. Europejczycy i Ukraińcy chętnie umierają za amerykańskie imperium. Tylko kilka mocarstw, takich jak Rosja, Chiny i Iran, stanowi samotne wyzwanie dla pełnej dominacji Ameryki nad światem.

Jak powiedział brytyjski pisarz i laureat nagrody Nobla Harold Pinter opisał bezwzględną politykę zagraniczną i hegemonię Ameryki:

“Zbrodnie Stanów Zjednoczonych były systematyczne, ciągłe, okrutne, bezlitosne, ale bardzo niewielu ludzi o nich mówiło. Musi pan to przyznać Ameryce. Dokonała ona dość klinicznej manipulacji władzą na całym świecie, jednocześnie udając siłę działającą na rzecz uniwersalnego dobra. To genialny, a nawet dowcipny, bardzo udany akt hipnozy”.

“Politykę zagraniczną USA najlepiej zdefiniować w następujący sposób: pocałuj mnie w dupę albo skopię ci łeb. To jest tak proste i surowe jak to. Interesujące jest to, że jest tak niewiarygodnie skuteczny. Posiada struktury dezinformacji, użycie retoryki, zniekształcenie języka, które są bardzo przekonujące, ale w rzeczywistości są stekiem kłamstw. To bardzo skuteczna propaganda. Mają pieniądze, mają technologię, mają wszystkie środki, aby się z tym uporać i robią to”.

– S.L. Kanthan. Proszę śledzić mnie na Twitter oraz Substack