EFT, krajobraz kryptowalut w Hongkongu, gra z Bitcoinem i Ethereum, współpraca Ripple i Ethereum, wyzwania Binance Australia

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami w świecie kryptowalut w podcaście “We Will Crypto”. Dołącz do nas, aby zagłębić się w różnorodne tematy, w tym rewolucyjne zaszyfrowane FileTokeny (EFT), ewoluujący krajobraz kryptowalut w Hongkongu, skrzyżowanie gier i Bitcoin/Ethereum, ekscytującą współpracę między Ripple i Ethereum oraz wyzwania stojące przed Binance Australia. Poznaj fascynujący świat aktywów cyfrowych, innowacji finansowych i globalnych trendów kryptowalutowych dzięki naszym angażującym dyskusjom. Subskrybuj już teraz, aby otrzymywać wnikliwe odcinki i spostrzeżenia ekspertów.

Witamy ponownie w kolejnym odcinku “We Will Crypto”, podcastu, który na bieżąco informuje Państwa o najnowszych wydarzeniach w świecie kryptowalut. Jestem Państwa gospodarzem, a dziś mamy do omówienia ekscytujący zestaw wiadomości. Poruszymy szereg tematów, w tym rosnącą popularność kryptowalut wśród dużych firm finansowych zarządzających aktywami o wartości bilionów dolarów, wyzwania i możliwości stojące przed bankami w Hongkongu, które dążą do tego, by region ten stał się globalnym centrum kryptowalut, oraz wzrost popularności kryptowalut w Azji Południowej i Południowo-Wschodniej. Ponadto zagłębimy się w ostatnie zmiany w przepisach Unii Europejskiej dotyczących kapitału bankowego i ich wpływu na aktywa kryptograficzne, a także wyniki rynkowe Bitcoina i innych najlepszych kryptowalut. Proszę więc usiąść wygodnie, zrelaksować się i zanurzyć w świecie kryptowalut. Zanim jednak zaczniemy, chciałbym zachęcić wszystkich naszych słuchaczy do naciśnięcia przycisku subskrypcji i pozostawienia recenzji, jeśli podobają się Państwu nasze treści. Państwa wsparcie wiele dla nas znaczy. A teraz proszę przejść do rzeczy.

Nasza pierwsza historia przenosi nas do sfery adopcji instytucjonalnej. Wygląda na to, że kryptowaluty zyskują na popularności wśród głównych instytucji finansowych w Stanach Zjednoczonych. Dyrektor ds. strategii CoinShares, Meltem Demirors, zwrócił ostatnio uwagę na działania ośmiu znanych instytucji finansowych, które łącznie zarządzają aktywami o wartości 27 bilionów dolarów. Instytucje takie jak BlackRock, Fidelity, JP Morgan, Morgan Stanley, Goldman Sachs, BNY Mellon, Invesco i Bank of America aktywnie pracują nad ułatwieniem dostępu do Bitcoina i innych aktywów cyfrowych. Podczas gdy proces adopcji jest stopniowy, budowa mostów między tradycyjnymi finansami a kryptowalutami odbywa się w czasie rzeczywistym.

W innych wiadomościach FileMarket rewolucjonizuje przestrzeń NFT dzięki dostępnemu rynkowi do bicia i kupowania NFT. Platforma ta wprowadza zaszyfrowane FileTokeny (EFT), umożliwiając sprzedaż zaszyfrowanego dostępu do plików poprzez handel NFT. Wykorzystując Filecoin Virtual Machine (FVM) i ich ujednolicony FileWallet, FileMarket ma na celu przekształcenie sektora handlu elektronicznego. Uruchamiają projekt FileBunnies, pierwszą w historii kolekcję EFT, która będzie zawierała różne rarytasy i zapewni wyłączny dostęp do cennych zasobów wniesionych przez projekty partnerskie. Dzięki wizualnemu konstruktorowi bez kodu do tworzenia sklepów z treściami cyfrowymi, FileMarket jeszcze bardziej ułatwia twórcom uruchamianie swoich produktów cyfrowych.

Przechodząc dalej, Binance Australia stanęło w obliczu niepowodzenia, gdy jego partner płatniczy odciął dostęp do lokalnego systemu bankowego z mniej niż jednodniowym wyprzedzeniem. Zawieszenie usług dolarowych Binance nastąpiło po tym, jak dostawca płatności, Zepto, otrzymał instrukcje od Cuscal, swojego partnera bankowego i dostawcy płatności, aby przestać wspierać Binance. Decyzja ta dotknęła około 1 miliona australijskich klientów. Chociaż powody tego posunięcia nie były do końca jasne, odniesiono się do oszustw i oszustw związanych z kryptowalutami. Regionalny menedżer Binance Australia, Ben Rose, podkreślił znaczenie współpracy z organami regulacyjnymi i sektorem bankowym. Wezwał do wdrożenia rozsądnego licencjonowania, aby zapewnić rozwój i możliwości branży w Australii.

Zwróćmy teraz uwagę na rynek kryptowalut. Bitcoin przeżywa ostatni rajd, osiągając najwyższy poziom od ponad roku. Obecnie notowany powyżej 30 375 USD, perspektywy techniczne Bitcoina wydają się pozytywne. Jeśli uda mu się pokonać poziom 32 000 USD, możemy zobaczyć dalsze wzrosty powyżej 35 000 USD i blisko 36 000 USD. Jednak publikacja indeksu wydatków na konsumpcję osobistą, głównego katalizatora makroekonomicznego, może mieć wpływ na Bitcoina i inne aktywa wrażliwe na ryzyko. Uczestnicy rynku będą uważnie analizować dane pod kątem oznak inflacji i potencjalnych implikacji dla polityki stóp procentowych Rezerwy Federalnej. Jeśli chodzi o altcoiny, miały one mieszane wyniki, a niektóre z nich odnotowały niewielkie spadki.

Nasza kolejna historia przenosi nas do Unii Europejskiej (UE), gdzie osiągnięto porozumienie polityczne w sprawie nowych przepisów dotyczących kapitału bankowego, które obejmują przepisy dotyczące aktywów kryptograficznych. Celem jest ustanowienie zakazujących zasad, aby zapobiec przedostawaniu się kryptowalut bez zabezpieczenia do tradycyjnego systemu finansowego. Chociaż nie podano konkretnych szczegółów przejściowego systemu ostrożnościowego dla aktywów kryptograficznych, Bazylejski Komitet Nadzoru Bankowego pracuje obecnie nad globalnym zbiorem zasad bankowości kryptograficznej. Oczekuje się, że ten zbiór zasad przypisze kryptowalutom wagi wysokiego ryzyka. Zaproponowano jednak kompromis dla regulowanych stablecoinów, aby złagodzić surowe stanowisko w sprawie wag ryzyka. Rozwój ten pokazuje wysiłki UE na rzecz wzmocnienia i zwiększenia odporności banków działających w ramach jej jurysdykcji.

W wiadomościach dotyczących Ripple i Ethereum, Ripple i firma Perrsyst zajmująca się oprogramowaniem blockchain współpracują nad rozwojem łańcucha bocznego kompatybilnego z Ethereum dla XRP Ledger. Projekt wszedł teraz w drugą fazę, wraz z wydaniem nowej wersji devnetu (v2). Wersja ta zawiera zdecentralizowany projekt mostu wykorzystujący specyfikację XLS-38d i obsługuje transfery tokenów XRP, IOU i ERC-20 między rejestrem XRP a łańcuchem bocznym EVM. Łańcuch boczny EVM wykorzystuje mechanizm konsensusu Proof of Authority (PoA) i wprowadził ulepszenia w zakresie skalowalności, wydajności łańcucha i mechanizmu wyboru walidatora. Audyt bezpieczeństwa łańcucha bocznego EVM zostanie przeprowadzony w lipcu, a po zatwierdzeniu zmiany mostu XLS-38d w sieci głównej oczekuje się, że łańcuch boczny EVM zostanie uruchomiony. Integracja łańcucha bocznego EVM z XRP Ledger otwiera przed użytkownikami XRP możliwości dostępu do zdecentralizowanych aplikacji (dapps), a przed ekosystemem Ethereum możliwość wykorzystania tokenów XRP w zdecentralizowanych aplikacjach finansowych. Zbliża się uruchomienie sieci głównej, a trzecia i ostatnia faza obejmie wdrożenie łańcucha bocznego EVM w sieci głównej po audycie bezpieczeństwa.

Przechodząc do Bitcoin Cash, spin-off Bitcoina, odnotował znaczny wzrost o 108% w ciągu ostatniego tygodnia. Inwestorzy mają nadzieję, że zostanie on sklasyfikowany jako towar przez amerykańskie organy regulacyjne. Ekspert rynkowy ostrzega jednak, że wzrost ten może nie być trwały. Podczas gdy Bitcoin Cash i inne forki Bitcoina przyciągnęły uwagę, nie było znaczących aktualizacji, które wspierałyby długoterminowy wzrost. Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) aktywnie reguluje lokalne podmioty kryptograficzne, uznając wiele kryptowalut za papiery wartościowe. Bitcoin Cash, stworzony w 2017 r. w celu umożliwienia szybszych i tańszych transakcji, jest dostępny na giełdzie kryptowalut EDX Markets.

W Gaming News, Bling Financial oferuje gry mobilne na iOS i Androida, które pozwalają graczom zarabiać niewielkie ilości Bitcoinów lub Ethereum podczas gry. Logując się za pomocą konta i zdobywając punkty Bling poprzez rozgrywkę i oglądanie reklam, gracze mogą zamienić te punkty na BTC lub ETH i zdeponować je na koncie Coinbase lub PayPal. Obecnie Bling oferuje dziewięć gier na iOS i Androida, w tym takie tytuły jak Bitcoin Blast, Ethereum Blast i Sweet Bitcoin. Aby wypłacić zdobyte punkty, gracze mogą skorzystać ze strony internetowej Bling Financial, gdzie mogą wybrać między Bitcoinem a Ethereum i przelać zarobki na swoje konto Coinbase lub PayPal. Okres oczekiwania wynosi siedem dni, zanim gracze będą mogli ponownie wypłacić pieniądze.

Zwróćmy teraz uwagę na Hongkong, gdzie dążenie do stania się globalnym centrum kryptowalut postawiło banki takie jak HSBC i Standard Chartered w trudnej sytuacji. Podczas gdy organy regulacyjne Hongkongu zachęcają banki do obsługi giełd kryptowalut jako klientów, banki obawiają się ryzyka prania pieniędzy i represji regulacyjnych. Władze w Hongkongu aktywnie starają się przyciągnąć firmy kryptowalutowe, nawet te bez licencji, ale banki obawiają się konsekwencji prawnych, jeśli okaże się, że są zaangażowane w nielegalną działalność. Dylemat ten uwypukla wyzwania stojące przed bankami, które muszą sprostać wymaganiom organów regulacyjnych, jednocześnie utrzymując swoją reputację w szybko zmieniającym się krajobrazie kryptowalut.

Na koniec przyjrzyjmy się wzrostowi popularności kryptowalut w Azji Południowej i Południowo-Wschodniej. Pomimo ograniczeń regulacyjnych, kraje takie jak Indie, Wietnam, Filipiny, Pakistan i Tajlandia doświadczyły gwałtownego wzrostu wykorzystania kryptowalut. Czynniki takie jak przyjęcie technologii blockchain, rosnąca baza użytkowników, zainteresowanie inwestorów i globalny charakter kryptowalut przyczyniły się do tego trendu. Ten wzrost popularności wskazuje na potencjalną globalną zmianę w kierunku zdecentralizowanych systemów finansowych i bardziej integracyjnego krajobrazu finansowego. Ponadto technologia blockchain ma ogromny potencjał w zakresie przekształcania łańcuchów dostaw w regionie, zwiększania przejrzystości, identyfikowalności i ograniczania oszustw. Aby utrzymać ten wzrost, należy jednak sprostać wyzwaniom związanym z bezpieczeństwem, środkami regulacyjnymi i umiejętnościami finansowymi. Postępy Azji Południowej i Południowo-Wschodniej w przyjmowaniu kryptowalut pozycjonują ten region jako lidera w świecie kryptowalut.

Na tym kończymy dzisiejszy odcinek “We Will Crypto”. Mamy nadzieję, że te spostrzeżenia były dla Państwa cenne. Jak zawsze, proszę pamiętać, aby być na bieżąco, być ciekawym i pozostać kryptowalutą. Proszę nie zapomnieć zasubskrybować naszego podcastu i zostawić recenzję. Dziękujemy za wysłuchanie i do zobaczenia w następnym odcinku.