Dostęp do kryptowalut w Chinach: HSBC umożliwia klientom z Hongkongu inwestowanie w Bitcoin i Ethereum

Witam wszystkich! Dzisiaj jedziemy do Hongkongu, aby zbadać interesującą wiadomość, HSBC pozwoli swoim klientom inwestować w BTC i ETH za pośrednictwem ETF!

HSBC to międzynarodowa instytucja bankowa, która oferuje zróżnicowany zakres usług. Z zarządzanymi aktywami o wartości 2,9 bln USD zajmuje 8. miejsce w rankingu banków.

Dziś, 26 czerwca, Wu Blockchain poinformował o ważnej wiadomości: HSBC przyznaje dostęp do funduszy ETF Bitcoin i Ethereum swoim klientom z Hongkongu:

Trzy kryptowalutowe fundusze ETF notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Hongkongu są teraz podobno dostępne do handlu w największym banku w Hongkongu:

  • CSOP Bitcoin Futures ETF
  • CSOP Ethereum Futures ETF
  • Samsung Bitcoin Futures Active ETF

Oprócz usług kryptowalutowych, HSBC podobno uruchomił Centrum Edukacji Inwestorów Aktywów Wirtualnych, aby chronić inwestorów przed ryzykiem związanym z kryptowalutami. Klienci muszą przeczytać i potwierdzić materiały edukacyjne oraz informacje o ryzyku przed dokonaniem inwestycji.

Przy całym tym postępie w kierunku kryptowalut możemy wierzyć, że Hongkong może być przyszłym “miastem kryptowalut”. Na przykład Johnny Ng, członek Rady Legislacyjnej Hongkongu, zaproponował w tweecie na początku tego miesiąca Coinbase skorzystanie z jasnych i ustalonych przepisów dotyczących aktywów kryptograficznych w tej jurysdykcji:

Źródło miniaturki: namecoinnews.com

Jak zawsze dziękuję Państwu za przeczytanie!

Proszę śledzić mnie na twitterze

Proszę przeczytać ekskluzywny artykuł na publish0x a jeśli chcą Państwo wesprzeć mnie za darmo, mogą Państwo zalogować się tutaj link 🙂